Ruch Światło-Życie

Zapraszamy na stronę internetową  www.istebna.polineo.pl
Ruchu Światło-Życie oazy młodzieży w Istebnej.

Oazę młodzieży w parafii „Dobrego Pasterza” w Istebnej założył ks. Henryk Jersz. Pełnił on służbę duszpasterską od 31 sierpnia 1988 r. Pierwszą moderatorką została Małgorzata Haratyk.

Następnie od 31.08.1988r. do Istebnej przybył ks. Marek Kotyczko. Jemu zawdzięczamy wiele. Pozostawił po sobie dużo piosenek i wspaniałych przeżyć. Za jego czasów przez około rok moderatorką była Beata Michałek, a następnie Halina Zogata

Od 31.01.1990r. do 31.08.1992r. posługę pełnił ks. Janusz Marcok, po którym zostały wspomnienia z pieszej pielgrzymki z Zawiercia do Częstochowy. Moderatorkami wtedy były: najpierw Ewa Zawada, a po niej Bogusia Michałek

03.09.1992r. do naszej parafii przybył ks. Wiesław Jóźwiak. Przez kolejne 3 lata z prowadzeniem oazy zmagała sie Bogusia Michałek.

Oaza odżyła i nabrała właściwego wyrazu gdy na parafię przybył ks. Marek Modzelewski 25.08.1995r. Właśnie w tym czasie forma spotkań naszej wspólnoty przybrała kształt, który trwa do dziś -wiadomo z pewnymi urozmaiceniami;). Moderatorką w tym czasie była Barbara Mojeścik oraz Magda Krężelok

Latem 1999r. powitaliśmy w naszych progach neoprezbitera ks. Wojciecha Jamrozińskiego, który kontynuował dzieło swojego poprzednika;) Przez 3 lata trwała przygoda zasadniczego, ale bardzo wesołego ks. Wojtka z naszym ruchem.

W sierpniu 2002 r. patronat przejął ks. Tomasz Chrzan, kierował on wspólnotą przez pięć lat. W tym czasie rolę moderatorki sprawowała Zuzanna Marekwica.

W Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej 2007 roku przybył do nas ks. Marcin Bytomski. Moderatorką została Karina Czyż”

źródło:  http://www.istebna.wislanet.pl/historia.html