Ogłoszenia 22 marca

  1. Dziś 4 niedziela wielkiego postu. Ewangeliczna scena uzdrowienia niewidomego od urodzenia przypomina, że widzieć to bardziej sprawa serca niż oczu. Umiejętność właściwego widzenia ma sporo wspólnego z poznaniem; jest sztuką której sami nie potrafimy się nauczyć. Potrzebujemy Tego, który jest Światłością oświecającą ludzkie serca.
  2. Kolekta z dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.  Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  3. Po Mszy św. (również w tygodniu) można nabyć  paschaliki wielkanocne Caritas – 5 zł. Gość Niedzielny jest dostępny w formie elektronicznej.
  4. W środę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, oraz 28 rocznica erygowania naszej diecezji.
  5. W  Mszach  św. mogą  uczestniczyć ci, którzy  zamówili intencje, do 50 osób. Z sakramentu pokuty korzystajmy już teraz, nie odkładajmy spowiedzi na Wielki Tydzień.  Komunikat Biskupa w związku z zagrożeniem epidemiologicznym
  6. Przeżyjmy  ten czas jako  swoiste rekolekcje.  Wielu ludzi zostaje w domach. Wykorzystajmy ten czas na pogłębienie naszej relacji z Bogiem. Również na stronie internetowej naszej parafii każdego dnia znajdziemy propozycję do słuchania, rozważania i modlitwy.
  7. Dyrekcja  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Istebnej informuje, że decyzją rządu RP szkoła i przedszkole są zamknięte. Na stronie internetowej www.zspistebna.pl na bieżąco będą zamieszczane informacje oraz materiały dydaktyczne dla dzieci do pracy w domu. Oprócz tego uczniowie mogą korzystać z platformy edukacyjnej MEN–u www.epodrecznki.pl. Prosimy o dostosowanie się do zaleceń Ministra Zdrowia.

ZACHOWAJMY WSZELKIE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI I ZALECENIA W IMIĘ MIŁOŚCI, KTÓRA JEST PONAD PRAWO!
ZACHOWAJMY WIARĘ I MÓDLMY SIĘ!