Ogłoszenia 24 maja

 • W dzisiejszą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – nasz parafialny odpust. Wspominamy chwilę, kiedy Pana Jezus przestał być widoczny dla swoich uczniów i wstąpił do chwały niebieskiej. W inny sposób pozostaje między nami. Posyła nam Ducha Świętego, spotyka się z nami w swoim słowie i w czasie sprawowania Eucharystii.
 • Kolekta z dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 • Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. we wtorek – wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji przypadającego ich święta
  2. w piątek – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  3. w sobotę – wspomnienie Św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji
  4. w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczniemy Mszą wigilijną w sobotę o 18.00.
 • Od 25 – 29 maja, oraz od 1- 5 czerwca dzieci z klas trzecich przyjmą na Mszach św. wieczornych Pana Jezusa podczas I Komunii św. Proszę by w tych Mszach św. oprócz dzieci i ich rodzin uczestniczyli tylko ci, którzy zamówili intencje mszalne.
 • Od poniedziałku 25 maja zapraszamy służbę liturgiczną do posługi przy ołtarzu w czasie Mszy św. i nabożeństw. Obowiązuje maseczka.
 • W naszych indywidualnych modlitwach pamiętamy o chorych, służbie zdrowia, prosimy Boga o deszcz.
 • Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz z Komunii św. wielkanocnej, do której zobowiązują nas przykazania kościelne. Spowiedź św.: ks. proboszcz przed Mszami św. w konfesjonale, ks. Grzegorz w salce na probostwie: przed Mszami oraz od 16.15 do 17.00 poza niedzielą i środą.
 • W  przyszłą  niedzielę 10.05 Msze św. będziemy odprawiać w następującym porządku:
  1. w sobotę o godz. 18.00
  2. w niedzielę o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 15.00, 16.30, 18.00.
 • Zachęcamy do korzystania z materiałów duszpasterskich umieszczonych na stronie internetowej naszej parafii.

 • Więcej na koncie fb i na stronie sióstr elżbietanek