zz Katecheza dla klasy 8

Szczęść Boże!

Oto miejsce na formację katechetyczną.
Przy okazji: czas Bierzmowania się nam oddalił z powodu zaistniałej sytuacji. Spotkanie parafialne będzie dopiero jak wróci nauka do szkół.

Tutaj znajduje się wejście po poprzednich katechez.

 

Po konsultacji z sanepidem Ks. Biskup odłożył Bierzmowanie na jesień. Pozdrawia Was serdecznie i życzy pięknych wakacji, żeby obyło się bez przykrych przygód i koniecznych kwarantann. Przypuszczalnie Bierzmowanie będzie jesienią. W związku z tych nie ma prób w czwartek i piątek.

 

Ziemia Maryi
Poniedziałek, 22 czerwca, lekcja 4

Na zakończenie roku szkolnego chciałbym Ci zaproponować film „Ziemia Maryi”. Jest dłuższy niż 45 minut i niekoniecznie musisz go zmieścić dzisiaj, ale warto. Dostępny jest między innymi tutaj.

 

 

Mam wielkiego Boga
Poniedziałek, 15 czerwca, lekcja 4

Modlitwa na rozpoczęcie:

Duchu Święty, przyjdź do mojego serca. Pomóż mi rozpoznać Jezusa. Pomóż mi rozpoznać Jego czas. Tak bardzo potrzebuję, by napełnił moje życie nadzieją i Bożym spojrzeniem. Wlej we mnie pragnienia, które nakierują moje myśli na Królestwo Boże.
Duchu Święty, który oświecasz serca i umysły nasze…

Rozpoznałeś?

Jest jedna Osoba na tym teledysku, którą na pewno powinieneś znać. Jak byś przywitał? Jaka byłaby twoja reakcja? Jaka byłaby twoja reakcja, gdyby wokół Ciebie było sporo kolegów i koleżanek, ale właśnie On przechodzi?

To jest czas, żeby Go rozpoznać. Może przemierza ulice i zaułki, by zaniesiony przez kapłana dotrzeć do chorego a może nawet umierającego. Widzę tylko księdza, czy widzę, że ma bursę z Najświętszym Sakramentem? Może przechodzi w procesji teoforycznej wokół kościoła – doskonale widać, gdzie jest, bo ogłaszają Go dzwonki, a czterech ludzi niesie nad Nim baldachim, bo Go chcą uczcić jako Króla przychodzącego do ludzi, często czujących się jako małych. A On też stał się mały, ukryty w małym kawałku chleba. Ale to On! Król!

Uczcisz Go?
Upadniesz na kolana?

Właśnie puka do twojego serca. Otworzysz? Padniesz na kolana przed Nim?

Rozpoznaj Go! On idzie do Ciebie!

W sercu Go przywitaj, zatrzymaj się na chwilę. Ugość Go. Nie szczędź Mu czasu. Właśnie teraz. Padnij na kolana i porozmawiaj z Nim


Stajesz wobec wyzwania, bo egzamin, bo wybór szkoły, bo trzeba podjąć wielką decyzję. I może powtarzasz sobie, że to wielki problem.
Nie mów ciągle, jak wielki masz problem. Raczej powiedz problemowi, jak wielkiego masz Boga.
Wtedy problem zamienia się w wyzwanie. A gdy je pokonasz, budzi się radość w sercu.

Jeśli rzetelnie przeszedłeś tą katechezę, to masz umocnienie w sercu. Jeśli potrzebujesz więcej, trwaj w ciszy przez Bogiem, by On Cię napełnił Sobą.

Takie przypomnienie, w piątek o 19.00 ostatnia okazja na nadrobienie spotkań parafialnych, a do soboty czas rozmów finałowych. No i już czas nowenny – bardzo ważny czas przygotowujący na przyjęcie wielkich darów Ducha Świętego.

Życzę Ci pokoju w sercu, mądrości i zwycięstwa. Życzę Ci Boga w sercu. Niech nie zabraknie Ci zapewnienia, że On jest z Tobą. Niech On Cię błogosławi.

 

 

W razie potrzeby tutaj znajduje się formularz do nawiązania kontaktu z księdzem.