Katecheza dla klasy 8

Szczęść Boże!

Oto miejsce na formację katechetyczną.
Przy okazji: czas Bierzmowania się nam oddalił z powodu zaistniałej sytuacji. Spotkanie parafialne będzie dopiero jak wróci nauka do szkół.

Tutaj znajduje się wejście po poprzednich katechez.

 

Bóg naszym Ojcem
Poniedziałek, 1 czerwca, lekcja 4

Modlitwa na rozpoczęcie:
Duchu Święty, przyjdź do mojego serca. Zamieszkaj w nim i wprowadzaj ład. Przyjdź z mądrością, przyjdź z umiejętnością, przyjdź z wiarą. Naucz mnie żyć nadzieją. Przyjdź Duchu Święty, posłany od Ojca i Syna.
Duchu Święty, który oświecasz serca i umysły nasze…

I co dzisiaj?

Czas nabiera tempa. Zatrzymany w ostatnich miesiącach świat już nie jest taki statyczny. Przywracane są kolejne możliwości, do których jesteśmy przyzwyczajeni, za wieloma nawet bardzo tęsknimy.

Po ostatnich odmrożeniach również pojawiły się nowe możliwości w naszej drodze formacyjnej. Dlatego zapraszam Cię na spotkanie w pierwszy piątek. Rozpoczynamy, jak zawsze, Mszą o 19.00, potem spotkanie formacyjne. Przed Mszą okazja do Spowiedzi. Na spotkaniu zostanie przedstawiona dalsza droga formacyjna. Obowiązują podane powszechnie zasady bezpieczeństwa, m.in. maseczki.

Przeżyliśmy właśnie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To bardzo ważny dzień w kontekście Sakramentu Bierzmowania. Udało się dobrze ją przeżyć? Czy dużo poświęciłeś czasu na modlitwę do Ducha Świętego?

Ta Uroczystość jakby domyka tajemnicę Troistości Boga. Przez wiele wieków Izraelici poznawali pierwszą Osobę Boską, którą Jezus nauczył nas nazywać Ojcem. Potem było objawienie przez życie ludzkie Jezusa – Syna Bożego. A teraz Duch Święty. W najbliższą zaś niedzielę będzie podsumowanie: tych Trzech a równocześnie Jednego Jedynego nazywamy Trójcą Przenajświętszą.

Ale dzisiejszy dzień nastraja nas do powrotu szczególnie do pierwszej Osoby. Przeczytaj: 1J 3,1-2

Zostaliśmy nazwani… i rzeczywiście… A dzisiaj jest Dzień Dziecka. Nawet jak chcesz się wyrwać z traktowania Ciebie jak dziecko, to jednak mimo wszystko być dzieckiem Kogoś ważnego to jednak wielkie dostojeństwo. Zapraszam Cię do aktywności – nie zapomnij nacisnąć „Prześlij”.

Dziecięctwo Boże to przede wszystkim bardzo bliska relacja. Ale tutaj nam św. Jan zapowiada coś jeszcze bardziej niesamowitego: będziemy w jeszcze bliższej relacji, w jeszcze większej godności, której tu na ziemi nie potrafimy nazwać, bo nie ma aż tak bliskiego określenia.

Życzę Ci głębokiej radości z faktu bycia dzieckiem Bożym. Życzę Ci zawsze poczucia bezpieczeństwa przy Ojcu, który zawsze kocha. A jeszcze bardziej Ci życzę, by się spełniło to, co napisać św. Jan: będziemy jeszcze w piękniejszej relacji. A więc życzę Ci największej radości: tej niegasnącej bo wiecznej: dopełnienia wszystkiego w Królestwie Bożym.

 

Modlitwa:
Duchu Święty, dodawaj mi zapału do kształtowania relacji z Ojcem, Synem i Tobą. Poprowadź mnie i daj mi otworzyć się na Twój dar w Sakramencie Bierzmowania.

Ześlij Swą moc, ześlij Swą miłość, ześlij Swój pokój! Duchu, przyjdź!
Zabierz, co nieświęte w życiu mym. Odnów moją wiarę, daj nadzieją żyć, bym mógł wielbić Cię ze wszystkich moich sił.

 

 

W razie potrzeby tutaj znajduje się formularz do nawiązania kontaktu z księdzem.