zz Poprzednie katechezy klasa 2

Szczęść Boże!

Bardzo potrzeba, byśmy dobrze wykorzystali czas, w którym teraz pozostajemy w domu. Ważne, byśmy nie zaniedbali nauki, bardzo ważne, byśmy rozwijali wiarę. Zapraszam Cię na katechezę.

Dużo czasu teraz spędzasz w domu. Proszę, nie spędzaj go zbyt dużo na komputerze czy telefonie. Komputer wykorzystaj na naukę. Znajdź czas na rozmowę z Rodzicami i rodzeństwem, na pomoc w pracach domowych.

Proszę Cię przede wszystkim, poświęć więcej czasu na modlitwę. Pan Bóg szczególnie ceni Sobie modlitwę dzieci i taka modlitwa ma wielką siłę. Módl się za siebie, za swoją rodzinę, za naszą ojczyznę i cały świat. Módl się o uwolnienie z wirusa. Módl się za ludzi, którzy odeszli od Boga o powrót do Niego. Za każdą chwilę modlitwy już wielkie dzięki 🙂

Klasa 2b; wtorek 24.03.2020r.; lekcja 2

Klasa 2a; środa 25.03.2020r; lekcja 4

Klasa 2c; czwartek 26.03.2020r.; lekcja 5

Temat : Niedziela Palmowa

Szczęść Boże

Na początku dzisiejszej katechezy przypomnij sobie po kolei stacje drogi krzyżowej, jeżeli nie pamiętasz to obejrzyj krótki filmik przedstawiający poszczególne stacje.

Przeczytaj sam lub poproś kogoś dorosłego o przeczytanie opowiadania:

Legenda o pewnym osiołku

Kiedyś w kraju bardzo starym, żył osiołek- cały szary a na imię miał po prostu January. Myślę, że takie imię jest w sam raz dla osiołka, bo słychać w nim ośli ryk i ośli śmiech. Bo podobno najgłupsi są ci, którzy uważają się za najmądrzejszych…Ale to już ośla tajemnica. Osiołek January był najprawdziwszym osłem pod słońcem. Ani nie zaczarowanym, ani czarodziejskim. Żył sobie i już! Bo uważał, że żyć to cudowna rzecz o wiele cudowniejsza od najcudowniejszych snów. Może dlatego tak myślał, że mieszkał w ciemnej komórce i rzadko z niej wychodził. Nie nosił na swoim grzbiecie jeszcze nikogo ani Araba, ani Żyda. Lecz tęsknił ze swej komórki do ścieżek polnych i strumyków, do swoich kuzynów osłów. Tęsknił tak i śnił swoje marzenia. Pewnej nocy przyśniło mu się, że kukułka rozniosła zwierzętom wiadomość bardzo dziwną. Kukała, ze Jezus, który na swoich silnych i zdrowych nogach w zniszczonych sandałach, zwędrował cały kraj- potrzebuje teraz pojazdu do uroczystego wjazdu. Dokąd? Do miasta Jerozolimy. I w tym Januarowym śnie zbiegły się zwierzęta, bo innych pojazdów wtedy nie było, i zaczęły się naradzać, które z nich będzie Jezusowym pojazdem. Wielbłąd rzekł: „Na kim Jezus sobie siądzie? Oczywiście na wielbłądzie!” A koń na to: „Chodzisz wolno, jak łamaga! Ja popędzę jak huragan!” Wtedy rzekł powoli słoń: „Cicho bądźże, panie koniu! Jezus wjedzie tam na słoniu!” Tak się chwaliły, kłóciły, wymądrzały a osiołek January nie mógł ryknąć, że on też, bo siedział zamknięty w komórce….

Kiedy obudził się rano, spytał mamy oślicy: „ Czy był kiedyś taki osioł, co Jezusa na grzbiecie nosił?” Mama mu odpowiedziała: „Ano-tak, ano-tak”. Mówiła o sobie, bo kiedyś ona nosiła przez pustynię Maryje z małym Jezusem w pieluszkach. Ucieszył się January, że nie koń, nie słoń, ani wielbłąd a tylko zwykły, szary osioł niósł Jezusa. I wcale się nie zdziwił kiedy przyszło po niego dwóch włóczykijów i zaprowadzili go do Jezusa, który go poklepał po wcale niegłupim łbie i usiadł na nim, jak na najwspanialszym koniu. January byłby podskoczył z radości, ale nie wypadało…..byłby zaśpiewał ale nie miał głosu. Nie musiał śpiewać bo na powitanie Jezusa wszystkie ptaki zaśpiewały, przybiegły wszystkie zwierzaki, motyle, żuki, biedronki. Nawet wielbłąd się gapił i ruszał garbem. A January kroczył dumnie, porykując: „I…aaaa! Iaaa! Kto takiego Pana ma?” Ludzi zbiegło się tyle co mrówek, dzieci jeszcze więcej. Ułożyli piosenkę na powitanie Jezusa i śpiewali ciągle „Hosanna”. Dzieciaki machały palmami, jakby cały las tu przyszedł. January nie wytrzymał i tez ułożył piosenkę, a że bał się, ze wyjdzie z niej ryczando, to zrobił z niej mruczando, które słyszał tylko Jezus. January myślał, że to najpiękniejszy sen i nawet ugryzł się w ucho, żeby sprawdzić. Kiedy wreszcie przyjechali do świątyni Jezus podziękował osiołkowi, przytulają policzek jego mordki i poszedł do witających go ludzi.

A osiołek? Podreptał pod drzewo. Stoi pod drzewem i czuje: kap! Cos kapie, choć na niebie ani chmurki. Kapu-kap!Kapu-kap! Oblizał January mordkę, a te krople słone jak łzy. To płakało drzewo. Dlaczego płaczesz, skoro wszyscy się cieszą?- Bo zrobią ze mnie krzyż!- Ale po co?- pyta osiołek. „Przybiją do niego Jezusa” Kto to zrobi? – Ci co Go teraz witają!- Coooo? ryknął January, bo nie chciało mu się to zmieścić w jego łbie. Odszedł wiec smutny, dumając: „Dziwni ci ludzie! Teraz się Jezusem cieszą, a potem na krzyż Go powieszą! Teraz Mu śpiewają, a potem ból Mu sprawiają…

  1. Do jakiego miasta wjechał Jezus?
  2. Na jakim zwierzęciu wjechał do miasta?
  3. Jak ludzie witali Jezusa, gdy wjeżdżał do Jerozolimy?
  4. Co zdziwiło osiołka?

A teraz posłuchaj tekstu z Ewangelii św. Łukasza

Przybywającego Pana Jezusa do Jerozolimy ludzie przywitali jako Króla.

Na pamiątkę tego wydarzenia robimy palmy i przynosimy je do kościoła, śpiewając, ze Jezus jest naszym Królem. Jest to NIEDZIELA PALMOWA. W ten dzień ksiądz ubrany jest w szaty koloru czerwonego, ten kolor przypomina, że Jezus cierpiał i umarł na krzyżu.

Ćwiczenia:

Uzupełnij podręcznik na stronie 66 i 67

Modlitwa: Zaśpiewaj Jezusowi piękna piosenkę, że to On jest naszym Królem

Klasa 2b; czwartek 26.03.2020r; lekcja 4

Klasa 2a; piątek 27.03.2020r; lekcja 2

Klasa 2c; piątek 27.03.2020r; lekcja 4

Temat: Wielki Czwartek- dzień Mszy Świętej i kapłaństwa.

MODLITWA: Zaśpiewaj Panu Jezusowi piosenkę Jesteś Królem

Na ostatniej katechezie rozmawialiśmy o wjeździe Jezusa do Jerozolimy. Przypominamy o tym wydarzeniu w Niedzielę Palmową. Ta niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień, czyli czas, w którym przeżywamy wydarzenia związane z męką i śmiercią Jezusa. Dziś porozmawiamy o wydarzeniach, które miały miejsce w Wielki Czwartek.

Przeczytaj opowiadanie biblijne mówiące o wydarzeniach Wielkiego Czwartku a później obejrzyj krótki filmik przedstawiający Ostatnia Wieczerzę

Ostatnia wspólna kolacja Wieczorem Jezus i Jego uczniowie zebrali się w wielkiej sali zwanej Wieczernikiem i usiedli do wspólnej kolacji. Wszyscy cieszyli się, że Jezus jest z nimi, On jednak wiedział, że jest to ich Ostatnia Wieczerza, którą wspólnie spożywają. Jezus wziął chleb, podziękował Bogu za niego i połamał go, aby wszyscy mogli wziąć po kawałku. „Bierzcie i pijcie z niego wszyscy: To jest bowiem kielich Krwi mojej, która za was i za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów”. Potem Jezus powiedział: – Gdy mnie już nie będzie, czyńcie podobnie na moją pamiątkę.

Msza Święta jest ucztą Pana Jezusa, w której uczestniczymy, a którą przygotował specjalnie dla nas. Nazywamy ją także Eucharystią.

Podczas Ostatniej Wieczerzy Pan Jezus ustanowił dwa sakramenty:

SAKRAMENT EUCHARYSTII

SAKRAMENT KAPŁAŃSTWA

Podczas każdej Mszy Świętej na ołtarzu leży biały chleb – hostia, a w kielichu jest wino. Jezus przemienia je w swoje Ciało i Krew. W ten sposób jest pośród nas i przypomina nam, że bardzo nas kocha.

ZADANIE: Uzupełnij ćwiczenia strona 68 i 69

Zadanie dodatkowe (nieobowiązkowe): Kto ma możliwość drukowania to zachęcam do pobrania i zrobienia ćwiczenia

https://www.jednosc.com.pl/strefakatechety/images/zdalne-lekcje-religii/sp2/zad_kl_1-2_SP_Wielka_ksiega_biblijnych_lamiglowek-Ostatnia_Wieczerza.pdf

MODLITWA: Pomódl się w intencji wszystkich kapłanów OJCZE NASZ….

Szczęść Boże. Dzisiaj 2 kwietnia 15 rocznica śmierci Wielkiego Polaka Jana Pawła II.  Przesyłam link do katechezy o naszym papieżu. Zachęcam do modlitwy, słuchania, śpiewu i pracy plastycznej (wszystkie te elementy zawarte są w poniższej katechezie)

https://view.genial.ly/5e79cc1b8a1d0d0d9888905c?fbclid=IwAR39g5Xa7jGfChi0LnLz-QMIDTGgL2Ly6OftmxPTm7-ejNKNwgKepiuXqIM

Klasa 2a, 2b, 2c; piątek 03.04.2020r.; lekcja 3

TEMAT:  Wielki Piątek

Modlitwa: Włącz poniższą pieśń i zaśpiewaj ją. Tekst tej pieśni będzie Twoją dzisiejszą modlitwą.

1. Co wydarzyło się w Wielki Czwartek?
2. Z kim Jezus spożywał Ostatnią Wieczerzę?
3. Dla kogo Jezus przemienił chleb w Swoje Ciało, a wino w Swoją Krew?

Mam nadzieję, że bez problemu udało Ci się odpowiedzieć na te pytania:-)

WIELKI CZWARTEK- OSTATNIA WIECZERZA- APOSTOŁOWIE-EUCHARYSTIA

Dziś powiemy sobie o tym co się wydarzyło w Wielki Piątek. Przeczytaj opowiadanie

Na krzyż z Nim!
Po Ostatniej Wieczerzy Pan Jezus został pojmany przez żołnierzy. Jeden
z Jego uczniów o imieniu Judasz zdradził Go i wydał kapłanom i uczonym w
Piśmie Świętym. Wczesnym rankiem żołnierze zaprowadzili Jezusa przed sąd.
– Przecież Jezus nie uczynił nic złego. On czynił wiele dobra – mówił sędzia
Piłat. Chciał on uwolnić Jezusa, lecz zgromadzony tłum domagał się, by został
zabity.
– On opowiada kłamstwa o Bogu – mówili źli ludzie.
Nie wierzyli oni, że Jezus naprawdę był Królem obiecanym przez Boga.
Piłat kazał ubiczować Jezusa. Żołnierze uderzali Jezusa biczami, które
bardzo raniły Jego ciało. Później włożyli Jezusowi na głowę wieniec z cierni
niby koronę i śmiali się z Niego. Piłat pokazał ubiczowanego Jezusa ludziom, a oni krzyknęli:
– Na krzyż z Nim!
Potem Jezus niósł krzyż na ramionach, idąc ulicami Jerozolimy, aż na Golgotę,
gdzie został ukrzyżowany.

Na podstawie opowiadania spróbuj odpowiedzieć na poniższe pytania:

– Jak ma na imię uczeń, który zdradził Jezusa?
– Co krzyczeli ludzie, gdy Jezus był sądzony?
– Jaki wyrok wydał Piłat?

Pewnie bez problemu odpowiedziałeś/łaś na pytania. Gratuluję!

A teraz przeczytaj fragment Ewangelii św. Łukasza (możesz zaprosić do słuchania Słowa Bożego całą swoją rodzinę)

„Gdy przyszli na miejsce, zwane «Czaszką», ukrzyżowali tam Jezusa
i złoczyńców, jednego po prawej, drugiego po lewej Jego stronie. Lecz Jezus
mówił: «Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią». Potem rozdzielili
między siebie Jego szaty, rzucając losy. A lud stał i patrzył. (…) Szydzili
z Niego i żołnierze; podchodzili do Niego i podawali Mu ocet, mówiąc: «Jeśli
Ty jesteś królem żydowskim, wybaw sam siebie».
Był także nad Nim napis w języku greckim, łacińskim i hebrajskim: «To
jest Król Żydowski».
Jeden ze złoczyńców, których [tam] powieszono, urągał Mu: «Czy Ty nie
jesteś Mesjaszem? Wybaw więc siebie i nas». Lecz drugi, karcąc go, rzekł:
«Ty nawet Boga się nie boisz, chociaż tę samą karę ponosisz? My przecież
– sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On
nic złego nie uczynił». I dodał: «Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do
swego królestwa». Jezus mu odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam ci: Dziś
ze Mną będziesz w raju». Było już około godziny szóstej i mrok ogarnął całą
ziemię aż do godziny dziewiątej. Słońce się zaćmiło (…) Wtedy Jezus zawołał donośnym głosem: «Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego». Po tych słowach wyzionął ducha”.

Krzyż opowiada nam o Jezusie i jest Jego znakiem. Krzyż jest też znakiem
miłości Jezusa do wszystkich ludzi.

Dlatego pamiętaj o dokładnym wykonywaniu znaku  krzyża a w Wielki Piątek, który już jest za tydzień ucałuj krzyż, który masz w domu. Zachęć do tego wszystkich członków Twojej rodziny.

Posłuchaj pieśni o krzyżu Chrystusa, która zawsze jest śpiewana przez scholę w Wielki Piątek

ZADANIE: Uzupełnij ćwiczenia na stronie 70 i 71

Zadanie dodatkowe dla chętnych na ocenę: Kliknij poniższy link, wydrukuj obrazek uzupełnij go, zrób zdjęcie i prześlij na mojego maila: basiamo26@wp.pl, messengera lub na facebooku (możesz poprosić kogoś dorosłego o pomoc w przesłaniu wiadomości)

https://www.jednosc.com.pl/strefakatechety/images/zdalne-lekcje-religii/sp2/zad_kl_1-2_SP_Wielka_ksiega_biblijnych_lamiglowek-Symbol_krzyza.pdf

MODLITWA: Patrząc na krzyż wykonaj znak krzyża i pomódl się słowami modlitwy: Któryś za nas cierpiał rany Jezu, Chryste zmiłuj się nad nami. Amen

Z Panem Bogiem

Klasa 2a, 2b, 2c; piątek 17.04.2020r; lekcja 3

Witam Cię bardzo serdecznie na naszej katechezie. Przeżegnaj się ,  a jako modlitwę, zaśpiewaj pieśń „Bóg tak umiłował świat”.

Na początku dzisiejszego tematu spróbuj odpowiedzieć na następujące pytania:
– Kto oddał za nas swoje życie?
– Jak umarł Jezus?
– Co nam okazał poprzez swoją śmierć?
– W jakim dniu tygodnia Jezus umarł na krzyżu?
Mam nadzieję, że bez problemu udało Ci się odpowiedzieć na wszystkie pytania:-)
Jezus bardzo nas kocha. W Wielki Piątek Jezus oddał za nas życie na krzyżu.
Po tym wydarzeniu uczniowie w obawie przed Żydami pozostawali w ukryciu.
Po trzech dniach jednak stało się coś, czego się nie spodziewali, a co Jezus
zapowiadał podczas ziemskiego życia. Uczniowie wtedy tego nie rozumieli.

Jezus Zmartwychwstał. to jest dzisiejsze słowo dnia. W zrozumieniu dzisiejszego tematu pomoże Ci wejście na poniższy link i przejście przez wszystkie zadania. Życzę Ci miłej nauki i zabawy:-)

https://view.genial.ly/5e97059b898eea0db713297a?fbclid=IwAR3q-vWqNvVj2HANqM1fttouuz5vnF20JVGBkBGZPsJcK-02eP9quOaUVjg

Na zakończenie wykonaj zadania w ćwiczeniach na stronie 74 i 75.

Z Panem Bogiem.

Klasa 2 a, 2 b, 2 c; piątek 24. 04. 2020 r; lekcja 3

Szczęść Boże. Witam Cię serdecznie na dzisiejszej katechezie:-)

Na początku włącz i posłuchaj piosenkę, która Ci przypomni o czym była ostatnia katecheza.

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ, PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ.

Na dzisiejszym spotkaniu porozmawiamy o Bożym Miłosierdziu, czyli o tym,
że Bóg przebacza ludziom zło, które popełnili.
Jezus uczył nas jak mamy naśladować miłosierdzie Boże. Powiedział:
„Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”. (Łk 6,36)

Pan Jezus przypomniał ludziom prawdę o miłosierdziu Bożym. Pomogła mu
w tym św. siostra Faustyna Kowalska. Posłucha historii o świętej Faustynie:

Myślę, że ten krótki filmik przybliżył Ci postać siostry Faustyny. Niedziela, która jest już za nami była Niedzielą Miłosierdzia. Co roku w następną niedzielę po Zmartwychwstaniu obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego.

Na zakończenie dzisiejszej katechezy włącz sobie piosenkę o Faustynie i przy tej pięknej melodii wykonaj zadanie w ćwiczeniach na stronie 78 i 79.

Na dzisiaj to już wszystko. Ja się żegnam z Tobą słowami z Panem Bogiem a w  wolnej chwili proponuję Ci obejrzeć bajkę o świętej Faustynie. Link poniżej:

Klasa 2 a, 2 b, 2 c; piątek 08. 05. 2020r; lekcja 3

Szczęść Boże. Rozpoczął się miesiąc maj, miesiąc, który poświęcony jest Matce Bożej. Na początku dzisiejszej katechezy pomódl się modlitwą Zdrowaś Maryjo. Wejdź na poniższy link i przejdź przez wszystkie cyfry od 1 do 7. Życzę powodzenia:-)

https://view.genial.ly/5ea43e8bda73ac0d8beb3dd4/interactive-content-miesiac-maryi?fbclid=IwAR21PQcYk2htrupjeC8TDVY5ETUJlkspDFUVOPx1F6ruV9k7Yrod20aveQ8

Po zakończeniu dzisiejszej katechezy wykonaj zadania na stronie 94 i 95. Zadania z prezentacji nie musisz wykonywać.  Z Panem Bogiem

Klasa 2 a, 2 b, 2 c; piątek 15. 05. 2020r; lekcja 3

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Witam Cię serdecznie na naszej katechezie.

Pomódl się słowami piosenki, której tekst i melodia znajduje się poniżej:

Dzisiaj porozmawiamy o Niedzieli o pierwszym dniu tygodnia. Dlaczego Niedziela w kalendarzu jest zaznaczona kolorem czerwonym? Dlaczego jest to dzień odpoczynku i świętowania?

Wejdź na poniższy link i sam/a spróbuj przeczytać fragment z Pisma świętego , jeżeli będziesz mieć trudności z przeczytaniem poproś kogoś dorosłego

http://www.biblijni.pl/J,20,1-10

Usłyszałeś/łaś słowa „pierwszy dzień po szabacie”. Szabat to sobota.
– Jaki jest kolejny dzień?
– Co się wydarzyło w tym dniu?
– Kto pierwszy dowiedział się o zmartwychwstaniu Jezusa?
Z pewnością bez problemu odpowiedziałeś/łaś na powyższe pytania

Jezus zmartwychwstał w nocy z soboty na niedzielę. Dlatego niedziela jest dla
wszystkich wierzących dniem największej radości. Pan Jezus zmartwychwstaniem otworzył nam drogę do nieba, czyli do szczęścia z Bogiem na zawsze.  Poznaj jakie są wyjaśnienia znaczenia Niedzieli:

NIEDZIELA

PIERWSZY DZIEŃ TYGODNIA
PAMIĄTKA ZMARTWYCHWSTANIA JEZUSA
DZIEŃ ŚWIĘTY

NAJWAŻNIEJSZY DZIEŃ TYGODNIA

W klasie trzeciej będziecie poznawać znaczenie przykazań Bożych. Jedno z tych przykazań – trzecie – brzmi: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”.

Nie powinniśmy zostawiać na niedzielę odrabiania lekcji. W tym dniu nie
powinno się sprzątać. Nie powinniśmy robić w niedzielę zakupów, by pracownicy sklepów też mogli odpocząć i uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej.

Oczywiście są ludzie, którzy muszą pracować w niedzielę, ale ich praca jest
służbą na rzecz zdrowia i zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim (lekarz, policjant, strażak…)

Aby wyrazić radość z tego, że możemy świętować niedzielę, nauczymy się
pieśni wychwalającej Dzień Pański jako pamiątkę Zmartwychwstania.

Na zakończenie dzisiejszej katechezy wykonaj zadania w Twoich ćwiczeniach na stronie 76 i 77.

Z Panem Bogiem

I mam dla Ciebie jeszcze jedną propozycję. Udział w konkursie plastycznym.  Konkurs jest związany ze znanym Ci już Wielkim Polakiem  Świętym Janem Pawłem II w 100 rocznicę jego urodzin. Zachęcam do udziału. Wszystkie szczegóły znajdziesz klikając poniższy link.

https://www.istebna.eu/mieszkaniec/news/konkurs-plastyczno-literacki-w-jan-paweo-ii-w-100-rocznic-urodzin

Jeżeli będą jakieś pytania, prośby w związku z danym tematem albo potrzeba zgłoszenia dziecka do konkursu to jestem do dyspozycji i mogę pomóc. Można dzwonić lub pisać.

Klasa 2 a, 2 b, 2 c; piątek 22. 05. 2020r; lekcja 3

Temat: Wniebowstąpienie- z Jezusem idziemy do Ojca.

Modlitwa: Zaśpiewaj piosenkę chce wywyższać Imię Twe
1

1.Dlaczego powinniśmy sobie nawzajem pomagać?
Jeżeli będziemy sobie nawzajem pomagać, otrzymamy od kochającego Boga
nagrodę – niebo. 

Na dzisiejszej katechezie będziemy mówić o niebie a dokładnie o Uroczystości Wniebowstąpienia Pana Jezusa, która będzie w najbliższą niedzielę. W tym dniu nasza parafia przeżywać będzie Odpust Parafialny.
Przeczytaj poniższe opowiadanie
Zmartwienie Janka
Janek z klasy II powiedział do swojej mamy:
– Mamo, jakie dziś jest święto?
– Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa – wyjaśniła mama. I żeby
synek nie pomyślał o rakietach, podróży na księżyc i statku kosmicznym,
dodała: – Świętujemy dzień, w którym Jezus po śmierci i zmartwychwstaniu
wstąpił do swojego Ojca, do nieba.
– To Jezus sobie odszedł?! A ty mi mówiłaś, że On jest zawsze z nami. A jeśli
odszedł do swojego Ojca i jest teraz razem z Nim w niebie, to na pewno nie
ma Go przy nas – zasmucił się Janek.
Mama westchnęła:
– Janku, nie dziwię się, że tak pomyślałeś. Jezus wstąpił do nieba, aby przygotować tam miejsca dla nas. Przyjdzie kiedyś, na końcu świata, i zabierze nas do siebie. Wiesz przecież, że nie spotkamy Pana Jezusa tak jak apostołowie, którzy
mogli Go dotykać. On pozostał w Eucharystii, rozmawiasz z Nim na modlitwie.
Janek popatrzył na mamę, uśmiechnął się, bo pomyślał, jak przygotuje się
na przyjście Jezusa.
– Co zmartwiło Janka?
– Co moglibyśmy powiedzieć Jankowi, by go pocieszyć?
– Jak mógł przygotować się na przyjście Jezusa?Po zmartwychwstaniu, przez 40 dni Pan Jezus ukazywał się swoim apostołom. Bardzo się cieszyli, był razem z nimi, jadł i nadal umacniał ich w wierze.
Jednak Jezus zaczął im mówić o swoim odejściu do Ojca, który jest w niebie
– do Pana Boga.

Posłuchaj o czym mówi Ewangelista św. Mateusz

Niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Poprzez nasze życie, naszą postawę chcemy mieć szansę na spotkanie z Jezusem.

– modlitwa
– posłuszeństwo rodzicom
– pomoc chorym
– radosna zabawa
– obecność na Mszy Świętej

Na zakończenie jako modlitwę zaśpiewaj poniższą piosenkę „Mój Zbawiciel…” i wykonaj zadania w swoim podręczniki na stronie 92 i 93.

Pozdrawiam Cię serdecznie. Z Panem Bogiem

Klasa 2 a, 2 b, 2 c; piątek 29. 05. 2020r; lekcja 3

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Temat: Jezus zmartwychwstały karmi nas swoim ciałem.

Zapraszam dzisiaj na interaktywną katechezę. Należy przejść przez wszystkie pulsujące punkty. Na zakończenie wykonaj ćwiczenia na stronie 84 i 85

https://view.genial.ly/5eb128d940ed110d22880cd4/interactive-image-pan-jezus-zmartwychwstaly-karmi-nas-swoim-cialemkl2spjednosc?fbclid=IwAR1cm5hmlAKhBHBMHki0gnXUnVwRpzNbcnwjgfiimykVuKatvs_4ueW0FCA

Klasa 2 a, 2 b, 2 c; piątek 05. 06. 2020 r; lekcja 3

Szczęść Boże. Witam Cię serdecznie na katechezie. Dziś zapraszam Cię na interaktywna katechezę.

Wejdź na poniższy link, gdzie znajdziesz wszystkie informacje dotyczące tematu dzisiejszej katechezy. Mowa będzie o Uroczystości Bożego Ciała, którą obchodzić będziemy w najbliższy czwartek 11 czerwca. Po obejrzeniu i wykonaniu zadań uzupełnij swoje ćwiczenia na stronie 100 i 101. Życzę powodzenia. Z Panem Bogiem.

https://view.genial.ly/5ec66a33ad9c9e0d8e204c46/presentation-boze-cialo-przedszkole?fbclid=IwAR2PU8WLQI_H9ikLbRMWwncrKxl46JwxhYG7Ur85aUrzrEuZscQ5yXNOEgQ

Program na czas kwarantanny:

Propozycja czasu dla dzieci na Mocni w Duchu TV: poniedziałek-piątek 11.00-12.30