zz Katecheza dla klasy 3

Szczęść Boże!

Bardzo potrzeba, byśmy dobrze wykorzystali czas, w którym teraz pozostajemy w domu. Ważne, byśmy nie zaniedbali nauki, bardzo ważne, byśmy rozwijali wiarę. A przecież wyczekujemy na bardzo ważne wydarzenia: pierwsza Spowiedź i Pierwsza Komunia Święta. Więc nie ma czasu na ociąganie – przystępujemy do dzieła.

 

Katechezy z poprzedniego tygodnia znajdują się w tym linku

Szczęść Boże

Przesyłam link do strony, gdzie można pobrać zeszyty ćwiczeń do religii. (to jest dla dzieci, które podręcznik zapomniały w szkole 🙂 )

https://www.jednosc.com.pl/strefakatechety/zdalne-lekcje-religii?sp3

 

Klasa 3 a, 3 b, 3 c, piątek 19. 06. 2020 r; lekcja 3.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Posłuchaj piosenki, która wprowadzi Cię w dzisiejszy temat.

  Temat: Jezus i ja na wakacjach.

Przed nami wakacje. Jest to czas odpoczynku, czas wolny od nauki.

Pomyśl:

O kim nie można zapomnieć podczas wakacji?

Pan Jezus przyszedł do naszych serc i pragnie w nich pozostać. Bardzo nas
kocha. Jesteśmy dla Niego najważniejsi. Przeczytaj fragment z Ewangelii św. Marka:

„Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko
zabraniali im tego. A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: «Pozwólcie
dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem
należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego». I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je”.

Niedawno byłeś/łaś u Pierwszej Komunii Świętej. Niektórzy rozpoczęli już
praktykowanie pierwszych piątków miesiąca. Wiąże się to z obietnicą, którą Pan Jezus przekazał podczas objawienia św. Małgorzacie Marii Alacoque. Kto będzie przyjmował Ciało Pana Jezusa przez dziewięć pierwszych piątków kolejnych miesięcy jako wynagrodzenie dla Serca Pana Jezusa, ten nie umrze w grzechu ciężkim, czyli ma szansę na niebo. Jest nawet specjalna rymowanka:
„Kto dziewięć pierwszych piątków odprawi jak trzeba, nie umrze w grzechu,
lecz pójdzie do nieba”.
Pamiętaj o praktykowaniu pierwszych piątków miesiąca także podczas
wakacji, w lipcu i w sierpniu. Pomoże Ci w tym książeczka, którą otrzymasz w niedzielę po Mszy św. o godzinie 10:00

Wykonaj zadania w swojej książce na stronie 116 i 117.

Pan Jezus zamieszkał w sercu każdego z Was. Proponuję się podzielić swoją radością z przyjaźni z Jezusem poprzez narysowanie plakatu, napisanie wiersza lub opisanie swojego przeżycia I Komunii świętej (może być też inna forma Twojej pracy). Swoją pracę prześlij na mojego messengera lub maila basiamo26@wp.pl.

 Drodzy Rodzice! Kochane Dzieci!

Bóg nas bardzo kocha, z miłości podarował nam świat, z miłości posłał na świat swojego Syna Jezusa aby nas zbawić, ale też oczekuje od nas, że tę Jego miłość będziemy w swoim życiu odwzajemniać. Bóg chce być obecny w naszym życiu. Spotykamy się z Nim na modlitwie i słuchaniu Słowa Bożego. Dlatego pamiętajmy aby każdego dnia rano i wieczorem modlić się. Już pobożnie zrobiony znak Krzyża jest najprostszą modlitwą. Módlmy się też przed i po jedzeniu, przed i po zabawie, pamiętajmy o sakramencie pokuty a w niedzielę Jezus czeka na nas na Uczcie Eucharystycznej – Mszy Św. 

Życzę błogosławieństwa Bożego oraz radosnego przeżycia czasu wakacji. Niech będzie to czas odpoczynku, ale również umocnienia wiary i szczęścia przebywania w gronie najbliższych. Szczęść Boże!