Katecheza dla klasy 7

Szczęść Boże!

Spotkał nas taki nietypowy czas. Wykorzystaj go jednak dobrze. Poniżej umieszczony został materiał o Sakramentach. Wsłuchaj się w audycje, przeczytaj teksty, by Sakramenty były Ci bardziej znane i bliskie. Bożego prowadzenia i… spotkania Pana w Sakramentach 🙂

 

Katechezy z poprzedniego tygodnia znajdują się w tym linku

 

Bóg naszym Ojcem
Poniedziałek, 1 czerwca, lekcja 1

Modlitwa na rozpoczęcie:
Duchu Święty, przyjdź do mojego serca. Zamieszkaj w nim i wprowadzaj ład. Przyjdź z mądrością, przyjdź z umiejętnością, przyjdź z wiarą. Naucz mnie żyć nadzieją. Przyjdź Duchu Święty, posłany od Ojca i Syna.
Duchu Święty, który oświecasz serca i umysły nasze…

Dzięki Duchowi Świętemu

Już za nami Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Udało się dobrze ją przeżyć? Wyprosiłeś dar, prośbę, którą ostatnio zapisałeś w zeszycie?

Ta Uroczystość jakby domyka tajemnicę Troistości Boga. Przez wiele wieków Izraelici poznawali pierwszą Osobę Boską, którą Jezus nauczył nas nazywać Ojcem. Potem było objawienie przez życie ludzkie Jezusa – Syna Bożego. A teraz Duch Święty – takie krótkie objawienie, a jednak trwające nadal. A w najbliższą niedzielę będzie podsumowanie: tych Trzech a równocześnie Jednego Jedynego nazywamy Trójcą Przenajświętszą.

Ale dzisiejszy dzień nastraja nas do powrotu szczególnie do pierwszej Osoby. Przeczytaj: 1J 3,1-2

Zostaliśmy nazwani… i rzeczywiście… A dzisiaj jest Dzień Dziecka. Nawet jak chcesz się wyrwać z traktowania Ciebie jak dziecko, to jednak mimo wszystko być dzieckiem Kogoś ważnego to jednak wielkie dostojeństwo. Zapraszam Cię do aktywności – nie zapomnij nacisnąć „Prześlij”.

Dziecięctwo Boże to przede wszystkim bardzo bliska relacja. Ale tutaj nam św. Jan zapowiada coś jeszcze bardziej niesamowitego: będziemy w jeszcze bliższej relacji, w jeszcze większej godności, której tu na ziemi nie potrafimy nazwać, bo nie ma aż tak bliskiego określenia.

Życzę Ci głębokiej radości z faktu bycia dzieckiem Bożym. Życzę Ci zawsze poczucia bezpieczeństwa przy Ojcu, który zawsze kocha. A jeszcze bardziej Ci życzę, by się spełniło to, co napisać św. Jan: będziemy jeszcze w piękniejszej relacji. A więc życzę Ci największej radości: tej niegasnącej bo wiecznej: dopełnienia wszystkiego w Królestwie Bożym.

 

 

Modlitwa na zakończenie:
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…

 

 

W razie potrzeby tutaj znajduje się formularz do nawiązania kontaktu z księdzem.