Wyjątkowe wydarzenie w naszym kościele

Zapraszamy na niezwykły – przenoszący publiczność w inny wymiar przeżyć artystycznych i duchowych – spektakl muzyczno-laserowy „Magnificat”, który rozpocznie się w naszym kościele w niedzielę 17 października o godz. 18.00.

Firma Music on lasers, czyli Irena i Mariusz zajmuje się spektaklami laserowymi między innymi o tematyce historycznej i religijnej. Spektakl pod tytułem „Magnificat” poświęcony jest Matce Bożej i został przygotowany w 100-ną rocznicę objawień fatimskich.
Z pomocą nowej technologii wizualnej, jakimi są projektory laserowe połączone zostały obrazy laserowe, animacje laserowe oraz grafika laserową z muzyką, tworząc niespotykaną propozycję artystyczną.
Na potrzeby tego przedstawienia zaprojektowanych zostało ponad 100 obrazów laserowych przedstawiających postać Matki Bożej w ujęciu Ewangelii, miejsca jej objawień, figury kultu maryjnego w wybranych sanktuariach na świecie oraz znaczenia siły różańca w życiu człowieka. Autorzy nawiązali również do postaci Jana Pawła II – gorliwego orędownika Matki Bożej Fatimskiej.
Projekcje laserowe w spektaklu są uzupełnione światłami reflektorów LED, które podświetlając wnętrze kościoła i ołtarzy sprawiają wrażenie „żywych witraży”. Treści wizualne są idealnie zsynchronizowane z warstwą muzyczną przenosząc publiczność w inny wymiar przeżyć artystycznych i duchowych.